Doc. Tyšler v cykle prednášok pre zVEDAvých – SAVinci

Pozývame Vás na ďalšiu prednášku v rámci cyklu SAVinci, tentoraz na tému „Nové technológie pri liečbe srdca“, ktorú predstaví Doc. Ing. Milan Tyšler, CSc. z Ústavu merania SAV. Prednáška sa uskutoční v stredu 30. októbra 2019 o 18:00 v novej konferenčnej sále Westend Plazza. Videopozvánku nájdete tu.
Komorové arytmie sú pomerne častou srdcovou komplikáciou, ktorá sa nevyhýba ani mladým ľuďom a športovcom a pri neliečení môže viesť až k zlyhávaniu srdca. Ak nezberá farmakologická liečba, sú pacienti indikovaní na katetrizačnú abláciu, pri ktorej sa odstráni tkanivo, v ktorom arytmia vzniká. Úspešný zákrok si však vyžaduje jeho presnú lokalizáciu. V prednáške sa dozviete viac o tom, ako sa dá ešte pred zákrokom neinvazívne určiť, kde presne v srdci sa problematické tkanivo nachádza.

Pred podujatím už od 12.00 hod. budú mať záujemcovia možnosť nechať si zdarma zmerať tlak, index BMI a spraviť si stres-audit.

Aby ste na toto všetko mali dosť energie, naobedovať sa môžete v novootvorenom food courte so širokou ponukou svetovej kuchyne a na večernú prednášku zbystrí vaše zmysly vynikajúca káva a drobné prekvapenie od Powerlogy.