Ústav ÚstavKontakt KontaktMapa stránky Mapa stránkyPrivátna zóna Privátna zónaEnglish version English version
Slovensk� akad�mia vied (SAV)
Hlavná stránka
Kontakt
Organizačná štruktúra
História
- - - - - - -
Infraštruktúra
Pracovníci
Oddelenia
Knižnica
Spoločné pracoviská
- - - - - - -
Projekty
Vybrané výsledky
Publikácie a citácie
Výročné správy
- - - - - - -
Doktorandské štúdium
Pedagogická činnosť
Pracovné príležitosti
Zverejňovanie informácií
Ústav arrow Semináre
Semináre
Seminár: Multiple optimal decision rules and their applications

25.8.2017


Pozývame Vás na seminár z matematickej štatistiky s názvom Multiple optimal decision rules and their applications, ktorý sa uskutoční v piatok, 8. septembra 2017, o 11:00 hod. v Ústave merania SAV. Prednášať bude profesor Georgy Sofronov, Department of Statistics, Macquarie University, Sydney, Australia.

 
Seminár: Dependent loss reserving using copulas

31.3.2017

AKTUALIZÁCIA (16.5.2017):

Plánovaná prednáška "Dependent loss reserving using copulas" profesora C. Genesta sa nebude konať pre chorobu prednášajúceho!

 

Pozývame Vás na seminár z matematickej štatistiky s názvom Dependent loss reserving using copulas, ktorý sa uskutoční vo štvrtok, 18. mája 2017, o 10:00 hod. v pocluchárni C Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Mlynskej doline, Bratislava. Seminár organizuje Ústav merania SAV v spolupráci s FMFI UK v Bratislave. Prednášať bude profesor Christian Genest, Department of Mathematics and Statistics, McGill University Montréal (Québec) Canada.

 
Seminár: Fitting conics and quadric surfaces to correlated data

12.1.2017

Pozývame Vás na seminár Oddelenia teoretických metód, s názvom Fitting conics and quadric surfaces to correlated data, ktorý sa uskutoční v utorok, 17. januára 2017, o 10:00 v Ústave merania SAV. Prednášať bude doc. RNDr. Eva Fišerová Ph.D. z Katedry matematické analýzy a aplikací matematiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

 

 
Structural Breaks via Regularization Approaches and Tests of Shape Constraints

11.5.2016

Pozývame vás na seminár Oddelenia teoretických metód Ústavu merania SAV, ktorý sa bude konať vo štvrtok, 26. 5. 2016 o 10.00 hod. v zasadacej miestnosti ÚM SAV v Bratislave.

Výsledky svojho výskumu predstaví RNDr. Matúš Maciak, Ph.D., vedecký pracovník Katedry  pravděpodobnosti a matematické statistiky, Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova, Praha.

 
<< Prvá < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Posledná >>
Measurement Science Review (on-line časopis)
Konferencie
Semináre
Aktuality