Ústav ÚstavKontakt KontaktMapa stránky Mapa stránkyPrivátna zóna Privátna zónaEnglish version English version
Slovensk� akad�mia vied (SAV)
Hlavná stránka
Kontakt
Organizačná štruktúra
História
- - - - - - -
Infraštruktúra
Pracovníci
Oddelenia
Knižnica
Spoločné pracoviská
- - - - - - -
Projekty
Vybrané výsledky
Publikácie a citácie
Výročné správy
- - - - - - -
Doktorandské štúdium
Pedagogická činnosť
Pracovné príležitosti
Zverejňovanie informácií
Ústav arrow Semináre
Semináre
Funkcionálna dátová analýza: Problém synchronizácie kriviek

3.12.2015

Pozývame vás na seminár Oddelenia teoretických metód Ústavu merania SAV, ktorý sa bude konať v pondelok, dňa 7.12.2015 o 10.00 hod. v zasadacej miestnosti ÚM SAV v Bratislave.

Zameranie a prvé výsledky svojho výskumu v rámci riešenia dizertačnej práce predstaví Mgr. Zuzana Rošťáková, doktorandka Ústavu merania SAV v Bratislave.

 
Fyzikálna charakterizácia magnetických nanočastíc v magnetoferitíne

20.11.2015

Pozývame Vás na seminár ÚM SAV s názvom "Fyzikálna charakterizácia magnetických nanočastíc v magnetoferitíne", ktorý sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra 2015, o 10:00 v zasadacej miestnosti ÚM SAV v Bratislave.

Výskum svojho výskumu predstaví RNDr. Lucia Balejčíková, PhD., Ústav experimentálnej fyziky SAV, Košice a Ústav merania SAV, Bratislava v rámci výskumného projektu agentúry na podporu výskumu a vývoja APVV-0431-12, "Vývoj diagnostického nástroja pre kvantitatívne MRI zobrazovanie biogénneho železa v klinickej praxi".

 
Bioelektrodynamika: Elektrodynamika proteinových štruktúr a fotonické biosignály

12.06.2015

 Pozývame Vás na seminár ÚM SAV s názvom "Bioelektrodynamika: Elektrodynamika proteinových štruktúr a fotonické biosignály", ktorý sa uskutoční v stredu, 17. Júna 2015, o 10:00 v zasadacej miestnosti ÚM SAV v Bratislave.
Výskum svojho výskumného týmu predstaví Ing. Michal Cifra, Ph.D. z Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR vrámci spoločného výskumného projektu MAD medzi ÚM SAV a AV ČR s názvom "Skúmanie fyzikálnych základov interakcií elektromagnetických polí s biomolekulami, bunkami a tkanivom".

 
Seminár: Regression Quantiles and Their Application in the Optimal Threshold Selection in a POT Model

25.3.2015

Pozývame Vás na seminár z matematickej štatistiky, s názvom "Regression quantiles and their application in the optimal threshold selection in a POT model", ktorý sa uskutoční v stredu, 4. mája 2015, o 9:50 na Seminári FMFI UK v Bratislave (miestnosť XII FMFI UK). Prednášať bude Mgr. Martin Schindler Ph.D. (Katedra aplikované matematiky, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, Technická univerzita v Liberci).

 
<< Prvá < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Posledná >>
Measurement Science Review (on-line časopis)
Konferencie
Semináre
Aktuality