Ústav ÚstavKontakt KontaktMapa stránky Mapa stránkyPrivátna zóna Privátna zónaEnglish version English version
Slovensk� akad�mia vied (SAV)
Hlavná stránka
Kontakt
Organizačná štruktúra
História
- - - - - - -
Infraštruktúra
Pracovníci
Oddelenia
Knižnica
Spoločné pracoviská
- - - - - - -
Projekty
Vybrané výsledky
Publikácie a citácie
Výročné správy
- - - - - - -
Doktorandské štúdium
Pedagogická činnosť
Pracovné príležitosti
Zverejňovanie informácií
Ústav arrow Semináre
Semináre
Seminár profesora Constanina Tsallisa

19.8.2011

Dňa 9. septembra 2011 (v piatok o 15:00), profesor Constantino Tsallis, slávny brazílsky fyzik (Centro de Brasileiro Pesquisas Físicas, Rio de Janeiro, Brazília), autor pojmov ktoré sú dnes známe ako Tsallisova entropia a Tsallisova štatistika, prednesie svoju prednášku v Bratislave - na seminári Oddelenia teoretických metód Ústavu merania SAV. Názov jeho prednášky je Exploring the region where the hypothesis validating Boltzmann - Gibbs statistical mechanics are not satisfied. Viac ...

 
Analysis of high-dimensional time series from complex systems: overview, methods, tools

28.6.2011

Seminár Oddelenia teoretických metód

Srdečne Vás pozývame na seminár Ing. Martina Vejmelku, PhD. z Ústavu informatiky Akademie věd České republiky, ktorý sa uskutoční v piatok, 1. júla 2011, o 14:00 v zasadačke Ústavu merania SAV.

 
Sparkling Science: FEM_Trace Conference Bratislava

09.06.2011

Sparkling Science: FEM Trace Conference Bratislava

Dňa 9. júna 2011 sa v Ústave merania SAV uskutočnil medzinárodný rakúsko-slovenský seminár pre študentov gymnázii pod názvom Sparkling Science: FEM Trace Conference Bratislava. Hlavným organizátorom seminára bol Breath Research Institute, Austrian Academy of Sciences, Dornbirn, Austria a Ústav merania SAV v spolupráci s Matematickým ústavom SAV v Bratislave a  Prírodovedeckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave. Cieľom seminára bolo spopularizovať vedu a jej aplikácie predovšetkým talentovaným študentom gymnázií v Rakúsku a na Slovensku. Seminára sa zúčastnia študenti týchto škôl: Bundesgymnasium Dornbirn, Gymnasium Adolf-Pichler Platz,  Innsbruck, Gymnáziom Jura Hronca a  Gymnázium Grösslingová 18 v Bratislave.

 
Seminár projektu CEKOMAT

15.2.2011

Vo štvrtok 17.2.2011 od 9:00 hod. sa vo veľkej zasadačke SAV na Dúbravskej ceste 9 v Bratislave bude konať seminár Použitie moderných nedeštruktívnych meracích metód vo výskume nových materiálov v rámci centra excelentnosti CEKOMAT.

 
<< Prvá < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Posledná >>
Measurement Science Review (on-line časopis)
Konferencie
Semináre
Aktuality