Ústav ÚstavKontakt KontaktMapa stránky Mapa stránkyPrivátna zóna Privátna zónaEnglish version English version
Slovensk� akad�mia vied (SAV)
Hlavná stránka
Kontakt
Organizačná štruktúra
História
- - - - - - -
Infraštruktúra
Pracovníci
Oddelenia
Knižnica
Spoločné pracoviská
- - - - - - -
Projekty
Vybrané výsledky
Publikácie a citácie
Výročné správy
- - - - - - -
Doktorandské štúdium
Pedagogická činnosť
Pracovné príležitosti
Zverejňovanie informácií
Ústav arrow Aktuality
Aktuality

(Táto stránka obsahuje v časovom slede aj staršie informácie zvrejnené v rubrike Aktuality)

Metódy NMR ako ich nepoznáme – výskum materiálov
Metódy NMR ako ich nepoznáme- výskum materiálov je názov vedeckej kaviarne, v ktorej nás prof. Frollo oboznámil so základnými princípmi magnetickej rezonancie a priblížil nám aj jej históriu. Objavom v tejto oblasti bolo udelených už 6 Nobelových cien. Dozvedeli sme sa nielen o výsledkoch svetových pracovísk, ale najmä o výsledkoch jeho výskumného tímu na Ústave merania SAV. Magnetickú rezonanciu poznáme ako veľmi významný nástroj v medicíne a tiež ako nástroj výskumu v oblasti spektroskopie. Zobrazovanie vnútornej štruktúry materiálov, z hľadiska magnetických vlastností, posúva latku poznania do oblastí, ktoré boli doteraz skryté.

 
Výberové konanie na doktorandské štúdium 2014

19.3.2014

Riaditeľ Ústavu merania SAV v Bratislave vyhlasuje výberové konanie na doktorandské štúdium v študijnom odbore 5.2.54 "MERACIA TECHNIKA" so začiatkom štúdia od 1. septembra 2014. Prihlásiť sa treba elektronicky cez IS STU v Bratislave a vytlačenú prihlášku s potrebnými prílohami doručiť na adresu školiaceho pracoviska do 31. mája 2014, prijímacie pohovory budú 26. júna 2014. Viac ...
 
Best Paper Award - SPIE Electronic Imaging, San Francisco 2014

21.2.2014

S potešením oznamujeme, že Mgr. Svorad Štolc, PhD., získal ocenenie Best Paper Award, udelené za prezentáciu práce Depth and all-in-focus images obtained by multi-line-scan light-field approach, na medzinárodnej konferencii IS&T / SPIE International Conference on Image Processing: Machine Vision Applications VII, San Francisco, USA, February 2-6, 2014.


 
Deň otvorených dverí 2013 v Ústave merania SAV

31.10.2013

Deň otvorených dverí v Ústave merania SAV sa uskutoční v rámci Týždňa vedy a techniky v SAV v utorok 12. novembra 2013. Podrobnejšie informácie nájdete v pozvánke. Stručná informácia o laboratóriách ústavu Vám pomôže vybrať si, čo by Vás mohlo zaujať.

 
<< Prvá < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Posledná >>
Measurement Science Review (on-line časopis)
Konferencie
Semináre
Aktuality